fbpx

G

orące temperatury coraz bliżej, a wraz z nimi do codziennego użytku wprowadzamy krótsze sukienki, spodenki i spódnice. Od razu poprawia nam się humor na myśl o wygodniejszym i bardziej kobiecym ubiorze, ale z reguły towarzyszy im też jeszcze jeden ważny aspekt – depilacja nóg i często innych części ciała. Konieczność regularnego używania maszynek jednorazowych chyba dla każdej z Pań jest męcząca, a zdarza się, że nawet powodująca podrażnienia skóry i w efekcie zamiast gładkich nóg – drobre irytacje. Oczywiście, metod depilacji jest wiele, a na popularności zyskują takie metody jak wosk, pasta cukrowa i podręczne domowe depilatory, ale jak dotąd za najskuteczniejszą uważa się depilację laserową.

W sferze online o depilacji można doczytać się wiele, dlatego czas rozwiać wątpliwości i odpowiedzieć na kilka najważniejszych pytań związanych z depilacją laserową, jej efektami, kosztami i przebiegiem.

Na czym polega depilacja laserowa?

W skrócie, depilacja laserowa polega na wykorzystaniu nieszkodliwego dla skóry lasera, którego wiązka trafia do melaniny zawartej w mieszku włosowym i jest przez niego wchłaniana. W ten sposób niszczona jest cała cebulka włosa, dzięki czemu nie wyrasta on ponownie. Zabieg depilacji laserowej należy powtarzać ze względu na różne fazy wzrostu włosa. Zabiegi przy użyciu tego lasera są skuteczne dla każdego rodzaju włosów, niezależnie od ich koloru i grubości. Włoski można usunąć z dowolnej części ciała, a czas trwania zabiegu uzależniony jest od depilowanej powierzchni. Dzień przed zabiegiem zaleca się zgolenie depilowanej okolicy maszynką, nie wolno jednak ich w żaden sposób wyrywać – pęsetą, depilatorem czy woskiem/pastą cukrową.

Czy depilacja laserowa boli?

Dzięki nowoczesnemu generatorowi zaprogramowanemu w USA, może przenikać do mieszka włosowego jeszcze skuteczniej niż było to stosowane w popularnych urządzeniach z jedną długością fali. Aparat, którego używamy w Metamorfoza Spa, jako nieliczny na rynku jest wyposażony w dodatkową głowicę chłodzącą, dzięki temu zabiegi są bezbolesne i komfortowe. Posiada certyfikat medyczny CE.

W naszej klinice do usuwania zbędnego owłosienia używamy najnowszej generacji lasera diodowego Eos Ice, który emituje trzy zintegrowane fale świetlne o długości 755-808-1064.

755 nm idealny do zabiegu usuwania cienkich włosów, takich obszarów jak żuchwa, brwi, górna warga, policzki.

808 nm ma najszerszy zakres usuwania włosów i koloru, bezpieczna dla ciemniejszych rodzajów skóry. Najczęstsze obszary poddawane zabiegowi to ramiona, nogi, policzki, brody, plecy, bikini.

1064 nm penetruje najgłębiej i specjalizacje się w depilacji ciemniejszej skóry. Obszary poddane zabiegom, to skóra głowy, pachy, klatka piersiowa.

Ilu zabiegów depilacji laserowej potrzebuję?

Dla uzyskania optymalnych efektów sugerujemy wykonanie ok. 3-5 zabiegów w odstępie 6-8 tygodni. Niestety, każdy przypadek jest indywidualny i ilość zabiegów zależy od kilku czynników, niemniej – pełen efekt depilacji laserowej widoczny jest po kilku zabiegach. Oczywiście, przy każdej kolejnej wizycie ilość odrastających włosków będzie się zmniejszać. Ilość zabiegów zależy m.in. od stanu mieszków włosowych, okolicy, którą chcemy depilować, kondycji i odcienia włosa oraz ogólnego stopnia owłosienia danego obszaru. Na ilość zabiegów wpływa także rodzaj używanego urządzenia – te operujące falą o długości ok. 800nm najczęściej są wskazywane przez specjalistów jako najbardziej skuteczne.

Jakie są przeciwwskazania do depilacji laserowej?

Jak przy niemalże każdym zabiegu, również przy depilacji laserowej istnieją przeciwwskazania do zabiegu. Tym najczęstszym jest, zwłaszcza w okresie wiosennym i letnim, opalenizna. Nie ma znaczenia czy jest ona naturalna, czy uzyskana za pomocą solarium, samoopalczy lub opalania natryskowego – depilacja laserowa jest w takim przypadku niewskazana. Z zabiegiem depilacji laserowej wstrzymać muszą się także kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby cierpiące na choroby skórne (łuszczyca, bielactwo) oraz stosujące antybiotyki i leków światłouczulających. Pełna lista przeciwwskazań do zabiegu dostępna jest tutaj.

Ile kosztuje depilacja laserowa?

Ceny zabiegów są zróżnicowane, gdyż zależy ona nie tylko od miejsca przeznaczonego do depilacji, ale również od miasta czy reputacji kliniki. Uśredniony koszt usunięcia zbędnego owłosienia pod pachami czy tzw. wąsika to przedział od 100 do 200 złotych za jedną wizytę. W przypadku depilacji nóg czy okolic bikini jest to już wydatek rzędu 300 – 600 złotych. Należy przy tym jednak pamiętać, iż jest to wydatek z gatunku jednorazowych, oszczędzających nam koszty krótkotrwałych „klasycznych” depilacji.

Inwestycja w trwałość!

Z pewnością koszt depilacji laserowej jest wyższy niż metod alternatywnych. Porównując jednak ich trwałość i obowiązek powtarzania co jakiś czas (w niektórych przypadkach nawet prawie codziennie), seria zabiegów depilacji laserowej jest inwestycją w wygodę i swobodę. Zaoszczędzony czas można poświęcić na przyjemności…zwłaszcza latem.

Udostępnij

Obserwuj nas

Klinika Urody i Medycyny Estetycznej Metamorfoza Day Spa to wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy. To nie tylko wykwalifikowana kadra, najlepsza jakość usług, ale też najwyższej klasy urządzenia do kosmetologii i medycyny estetycznej czynią naszą klinikę niepowtarzalną.

Najnowsze artykuły

Wybrane dla Ciebie