fbpx

Jak często zastanawiałaś się nad wprowadzeniem w swoim wyglądzie drobnych zmian? Czułaś się gotowa, jednak wciąż powstrzymywała Cię opinia innych? Choć botoks jest najczęściej wybieranym zabiegiem medycyny estetycznej na świecie, wciąż pozostaje tematem tabu.

 

Profesjonalny zabieg wykonujemy w naszej klinice od lat i znamy temat „od podszewki”, dlatego czas odpowiedzieć na wszystkie nurtujące pytania!

Czy botoks jest niebezpieczny?

Botoks nie jest zabiegiem skomplikowanym, a ryzyko powikłań przy przeprowadzeniu go przez wykwalifikowanego specjalistę jest znikome. Niebezpieczny jest nie sam zabieg, ale brak umiaru w stosowaniu wypełniacza. Celem wstrzykiwania botoksu jest poprawa wyglądu, a nie jego zmiana. Botoks jest bezpieczny, jednak jak każdy zabieg w pojedynczych przypadkach może prowadzić do powikłań. Można zminimalizować tę szansę wybierając klinikę Metamorfoza, specjalizującą się w nowoczesnych zabiegach medycyny estetycznej. 

Czy botoks powoduje efekt „maski”?

Botoks jest zabiegiem medycyny estetycznej mającym na celu uzyskanie efektu poprawy wyglądu, którego oczekuje klientka. Mogą być to wydatniejsze policzki, czy wygładzone zmarszczki oraz bruzdy. Po zabiegu skóra może wydawać się zbyt napięta, jednak nie jest to uczucie trwałe. Efekt utrzymuje się do 6 miesięcy, dlatego nie jest to trwała ingerencja w wygląd.

Zarezerwuj zabieg botoksu 

Jak wygląda zabieg?

Zabieg ostrzykiwania botoksem trwa kilkanaście minut, zależnie od jego celu oraz strefy wybranej przez pacjentkę. Preparat wstrzykiwany jest pod skórę w kilkumilimetrowych odstępach za pomocą cienkiej igły. Zabieg może powodować dyskomfort, dlatego u osób o obniżonej tolerancji bólu stosuje się krem znieczulający. 

Jak działa botoks?

Wprowadzony pod skórę preparat blokuje impulsy nerwowe odpowiedzialne za skurcze mięśni twarzy, które tworzą daną zmarszczkę. Czasowo paraliżuje mięśnie w obszarze ostrzykiwania, dzięki czemu hamuje proces starzenia skóry i pogłębiania zmarszczek. Po odpowiednio przeprowadzonym zabiegu efektu może utrzymywać się nawet do 6 miesięcy. W celu jego podtrzymania, zabieg należy powtarzać regularnie.

Jaki jest najlepszy wiek na zabieg?

Dolną granicą dla wykonania zabiegu jest wiek osiągnięcia pełnoletniości, jednak nie istnieje wiek „idealny”. Na botoks najczęściej decydują się kobiety przed 30 rokiem życia, które planują zachować wygląd młodej, promiennej skóry jak najdłużej. Każdy wiek jest odpowiedni aby wprowadzić w wyglądzie zmiany, które pozytywnie wpłyną na nasze samopoczucie. Botoks pomaga usunąć niedoskonałości i wydobyć piękno tkwiące w każdej kobiecie. Botoks jest najpopularniejszym zabiegiem medycyny estetycznej na świecie. Jest bezpieczny i od lat stosują go setki tysięcy kobiet zachwycając się efektem odświeżonej, napiętej skóry. Pomagamy kobietom poczuć się pięknie w każdym wieku, bo każda zasługuje na to, co najlepsze.

Udostępnij

Obserwuj nas

Najnowsze artykuły

Wybrane dla Ciebie