fbpx

 

Ciemne cienie pod oczami, nazywane też workami, sprawiają, że twarz wygląda na smutną i zmęczoną. Odbierają cerze blask i powodują efekt szarości. Sposobem na walkę z uciążliwymi cieniami jest mezoterapia igłowa- jeden z najczęściej stosowanych zabiegów medycyny estetycznej.

Cienie pod oczami- przyczyny i sposoby leczenia

 

Ciemne worki pod oczami są zazwyczaj wynikiem zastoju limfy w ich okolicy. Przyczyną może być stres, zbyt mało snu i niezdrowy tryb życia, ale też czynniki genetyczne, takie jak proces starzenia się skóry. Istnieją domowe sposoby na radzenie sobie z cieniami pod oczami, takie jak zimne okłady z ziół i herbaty, kompresy z plastrów ogórka, lub po prostu maskowanie ich za pomocą makijażu, jednak walka może okazać się trudna i męcząca. Aby skutecznie pozbyć się problemu, należy udać się do specjalisty i wybrać odpowiedni dla siebie zabieg. Jednym z nich jest mezoterpia igłowa.

Co to jest mezoterapia?

Mezoterapia igłowa to popularny zabieg medycyny estetycznej. Odbywa się za pomocą iniekcji, czyli przy użyciu strzykawki i igły, przez co preparat trafia dokładnie tam, gdzie powinien. Aktywne substancje wprowadzone w głąb skóry redukują niedoskonałości i poprawiają jej kondycję wygładzając zmarszczki. Jest to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów rewitalizujących, dyskomfort minimalizuje użycie kremu znieczulającego stosowanego miejscowo. Wprowadzane substancje to dobrane do indywidualnych potrzeb skóry koktajle dopasowane przez kosmetologa. Cały zabieg przebiega bezboleśnie, a efekt wyraźnie napiętej i nawilżonej skóry widoczny jest w krótkim czasie. 

Zabieg jest bezpieczny i można stosować go przez cały rok, na każdym typie skóry. Nie wymaga też przygotowania przed wizytą. 

Zarezerwuj zabieg mezoterapii

Czy zabieg mezoterapii igłowej jest bolesny?

Do wykonania zabiegu używa się strzykawki z bardzo cienką igłą, którą wprowadza się preparat pod skórę w 5-10mm odstępach. Pacjenci obawiają się bólu i dyskomfortu. Mezoterapia igłowa nie jest bolesna, jednak może wywoływać nieprzyjemne odczucia, dlatego u osób o niższej tolerancji bólu stosowany jest krem znieczulający. 

Po przeprowadzeniu zabiegu na skórze mogą pojawić się drobne siniaki i zaczerwienienia, jednak szybko znikają przywracając skórze zdrowy wygląd. 

Przeciwwskazania

Mezoterapia igłowa jest bezpieczna, jednak jak w przypadku każdego zabiegu medycyny estetycznej występują pewne przeciwwskazania:

  • Ciąża oraz karmienie piersią
  • Choroby nowotworowe i autoimmunologiczne
  • Alergie na którykolwiek ze składników preparatu
  • Cukrzyca
  • Infekcje, stany zapalne, zły stan ogólny

Mezoterapia igłowa- sposób na worki pod oczami

 

Celem zabiegu mezoterapii igłowej jest głębokie nawilżenie skóry oraz uzupełnienie niezbędnych witamin i składników mineralnych. Seria zabiegów nie tylko wyraźnie poprawia elastyczność skóry, ale powoduje też pogrubienie naskórka. Skóra odzyskuje zdrowy, promienny wygląd, a sińce pod oczami nie stanowią już problemu! W naszym gabinecie zabieg cieszy się ogromną popularnością, a niemal natychmiastowe efekty zawsze wywołują zadowolenie wśród pacjentek. Używamy najnowszych dostępnych technologii, a nasza wykwalifikowana kadra specjalistów dba o Wasz komfort i bezpieczeństwo.

Udostępnij

Obserwuj nas

Najnowsze artykuły

Wybrane dla Ciebie