fbpx

Klinika Urody i Medycyny Estetycznej Metamorfoza Day Spa to wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy. To nie tylko wykwalifikowana kadra, najlepsza jakość usług, ale też najwyższej klasy urządzenia do kosmetologii i medycyny estetycznej czynią naszą klinikę niepowtarzalną.

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek: 9.00 – 21.00
Sobota: 10.00 – 16:00
Niedziela: Zamknięte

Radiofrekwencja (RF) Frakcyjna jest nowoczesną, nieinwazyjną techniką polecaną przede wszystkim do zabiegów liftingujących, anti-aging, wygładzających skórę, a także poprawiających jej elastyczność i jędrność. Polecana jako bezbolesna alternatywa dla osób, które z różnych powodów nie mogą wykonywać inwazyjnej Radiofrekwencji Mikroigłowej.

Dzięki synergicznemu działaniu dwóch metod: radiofrekwencji (fal radiowych) i specjalnych elektrod osiągamy większą intensywność i efektywność zabiegu.

W głowicy THERMA RF z funkcją fractional RF zastosowano zaawansowaną technologię AFMR™ (AFMR™ –Advanced Fractional Multi-Polarity Radiofrequency). Specjalne wymienne końcówki do głowicy zakończone są mikro elektrodami, które umożliwiają głębszą penetrację skóry. Fala radiowa przenikająca przez końcówkę równomiernie dociera w głąb skóry.

Radiofrekwencja Frakcyjna wykonywana jest przy użyciu głowic z pozłacanymi dotykowymi pinami (ilość pinów: 64, powierzchnia obszaru zabiegowego na głowicy: 1 cm²).

W zależności od wyboru zagęszczenia elektrod regulujemy głębokość przenikania fali radiowej – od naskórka po skórę właściwą.

podniesienie owalu twarzy i podbródka, tzw. „drugiej brody”,

ujędrnienie struktury skóry,

spłycenie głębokich zmarszczek,

zmniejszenie bruzd, „worków” pod oczami i „kurzych łapek”,

poprawa kondycji skóry

poprawa kolorytu cery,

lepsze odżywienie tkanek,

odprężenie mięśni twarzy,

odbudowa kolagenu, 

profilaktyka przeciwstarzeniowa

redukcja cellulitu,

zmniejszenie tkanki tłuszczowej – lipoliza bezinwazyjna komórek tłuszczowych,

ujędrnienie ciała – poprawa napięcia skóry ciała,

redukcja zwiotczeń (brzuch, ramiona, uda, pośladki), 

likwidacja „luźnej” skóry na brzuchu (np. po ciąży) i wewnętrznej stronie ud,

ZASTOSOWANIE

Zabieg jest bezbolesny, bezinwazyjny a zasada działania RF opiera się na wykorzystaniu efektu cieplnego do odmłodzenia skóry, który powstaje w wyniku przepływu prądu wysokiej częstotliwości. Ciepło wytworzone w skórze pod wpływem fal radiowych powoduje, w zależności od czasu i mocy działania, skrócenie i zagęszczenie kolagenu lub jego częściową denaturację.

Fale radiowe stymulują zarówno tkanki powierzchowne jak i głębsze warstwy skóry. Wytworzone ciepło w tkankach powoduje dodatkowo rozszerzenie naczyń krwionośnych, przez co poprawia się odżywienie i utlenienie skóry, a także jej metabolizm. W efekcie skóra jest bardziej jędrna, a zmarszczki ulegają spłyceniu.

Zabieg ma na celu pobudzenie komórek skóry do produkcji i regeneracji kolagenu, w efekcie skóra odzyskuje sprężystość i jędrność. Możemy zredukować i spłycić zmarszczki, rozstępy i blizny, zlikwidować cellulit i tkankę tłuszczową.

Zabieg z wykorzystaniem RF zaliczany jest do tzw. zabiegów bankietowych, co oznacza że zaraz po jego wykonaniu możemy wrócić do codziennych czynności.Wytworzone przez fale radiowe ciepło indukuje w tkance tłuszczowej proces selektywnej termolipolizy, który prowadzi do rozkładu trójglicerydów, zawartych w adipocytach, na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. Dodatkowo obserwowane jest zwiększone krążenie krwi oraz przyspieszenie metabolizmu, co skutkuje redukcją tkanki tłuszczowej.

Zalecany jest cykl zabiegów: od 3 do 10
Częstotliwość zabiegów: raz na tydzień lub co 10 – 14 dni w zależności od obszaru

PRZECIWWSKAZANIA

 • ciąża
 • wkładki domaciczne
 • menstruacja w czasie zabiegu na okolice brzucha
 • nowotwory aktywne i przebyte
 • implanty złote, druciane
 • zapalenie i choroby skóry,
 • zapalenie żył oraz widoczne żylaki
 • skrajnie wysokie nadciśnienie
 • złote nici (po dwóch latach od zabiegu po konsultacji z lekarzem)
 • świeżo wykonany tatuaż w miejscu objętym zabiegiem
 • rozrusznik serca oraz jakiekolwiek inne elektroniczne urządzenia w ciele

ZOBACZ TEŻ