fbpx

Masaż – sposób na relaks

Wszyscy żyjemy szybko. Biegniemy realizując kolejne zadania, osiągając kolejne cele. Praca, dom, pasja, dzieci, obowiązki, czasami to wszystko wydaje się nie do pogodzenia. Żonglujesz więc czasem, dostosowujesz kalendarz napięty do granic możliwości, odhaczasz kolejne pozycje z listy „To Do”, która zdaje się nie mieć końca. A gdzie w tym wszystkim jesteś Ty? Czy nie marzysz czasem o tym, by zwolnić i poświęcić chwilę tylko sobie? Wiemy, że czasem wydaje Ci się to niepotrzebne, a nawet samolubne, jednak pamiętaj, że żeby być dla innych, musisz najpierw być sama dla siebie. W Metamorfozie wiemy, jak wiele poświęcasz dla wszystkich – my chcemy zatroszczyć się o Ciebie. Dlaczego masaż jest najlepszym sposobem na relaks? Przeczytaj i…zapisz się na masaż!

Masaż – dlaczego warto?

O korzyściach masażu można rozpisywać się naprawdę długo – to niesamowite, jak potrafi wpłynąć na cały nasz organizm. Warto je jednak uporządkować, dlatego sprawdźmy jakie korzyści niesie ze sobą masaż dla:

  • Zdrowia fizycznego
  • Zdrowia psychicznego
  • Urody
  • Samopoczucia

Masaż dla zdrowia fizycznego

Masaż sprawia, że mięśnie się rozluźniają, a napięcia znikają. Dzięki przyspieszonemu krążeniu krwi i limfy, nie powstają nieprzyjemne obrzęki, a skóra jest dotleniona. Masaż pomaga wzmacniać również układ odpornościowy i naturalne siły samoregulacji organizmu, a regularne zabiegi pozytywnie wpływają na przemianę materii, pomagając usuwać zalegające w organizmie toksyny. Masaże poleca się m.in. sportowcom po treningach lub w przypadku kontuzji oraz ludziom, którzy pracują fizycznie. 

CHWILA DLA CIEBIE

-umów się na masaż TUTAJ

Masaż dla zdrowia psychicznego

Jak wspominaliśmy wcześniej, możesz dać z siebie tylko tyle, ile w sobie masz – a jeśli zapomnisz o tym, jak ważne jest dbanie o siebie, będziesz miała naprawdę niewiele. Twoja siła to siła Twoich najbliższych, dlatego pamiętaj, że tak jak w samolocie, najpierw musisz założyć maskę tlenową sobie. I masaż jest właśnie taką maską tlenową codzienności. Systematyczne korzystanie z masażu wycisza, odpręża i pomaga się zregenerować. Jest niezwykle skuteczną metodą relaksacji dla ciała i ducha.

Masaż dla urody

Masaż to korzyści nie tylko dla zdrowia, ale i dla wyglądu skóry. Manualna stymulacja w czasie masażu poprawia jej jędrność, elastyczność i koloryt, dzięki czemu skóra staje się napięta i odzyskuje blask. Dodatkowo, naturalne olejki stosowane podczas zabiegów budują indywidualną barierę lipidową skóry, chroniąc ją przez nadmiernym wysuszeniem. Relaks, nawilżenie i jędrność – takie trio musi zachwycić!

Masaż dla lepszego samopoczucia

Przyjemność z masażu to coś więcej niż tylko poczucie ulgi i radość z chwili tylko dla siebie. To również reakcja chemiczna zachodząca w organizmie – w czasie masażu organizm wydziela endorfiny, czyli hormony odpowiedzialne za uczucie szczęścia. Masaż pomaga zachować wewnętrzną równowagę organizmu. Pozytywnie wpływa na ogólne samopoczucie i jakość snu.