fbpx
twarz kobiety, która dotyka palcem swoich pełnych, miękkich ust

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym – 5 rzeczy, które musisz wiedzieć

Nie bez powodu wypełnianie ust kwasem hialuronowym to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Jest doskonały zarówno w wieku 20, jak i 50 lat. Sam zabieg stosowany jest nie tylko do powiększania ust, ale również ich nawilżenia, odżywienia, wyrównania asymetrii, a nawet wypełnienia zmarszczek. Jeśli marzysz o pełnych, miękkich wargach i zastanawiasz się nad zabiegiem wypełniania ust kwasem hialuronowym – oto 5 faktów, które pomogą Ci podjąć dobrą decyzję!

Kwas hialuronowy jest naturalnym preparatem

Kwas hialuronowy to polisacharyd, który naturalnie występuje w organizmie, dzięki niemu skóra jest napięta, sprężysta i odpowiednio nawodniona. Z wiekiem jego ilość zaczyna jednak stopniowo spadać, przez co pojawiają się pierwsze zmarszczki, a cera staje się coraz bardziej szara i sucha. Dzięki swoim licznym właściwościom, kwas hialuronowy z powodzeniem od lat stosowany jest w zabiegach medycyny estetycznej. Jakie są główne właściwości kwasu hialuronowego?

  • Zdolność wiązania wody – dzięki temu cera jest nawilżona i promienna
  • Tworzenie włókiem kolagenowych – odpowiadają one za jędrność i sprężystość skóry

Zabieg wypełniania ust jest bezpieczny

Jak w przypadku każdego zabiegu medycyny estetycznej, na bezpieczeństwo zabiegu składa się wiele czynników. Na co warto więc zwrócić uwagę, by zagwarantować sobie bezpieczeństwo i pojawić się na zabiegu bez obaw?

  • Zabieg powinien być wykonany przez wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej
  • Przy wykonaniu zabiegu powinna zostać zachowana przede wszystkim sterylność – miejsca wykonywania zabiegu, narzędzi, etc.
  • Znaczenie ma również preparat, którego używa specjalista – nie wszystkie dostępne na rynku preparaty są tak samo bezpieczne
  • Zdolność wiązania wody – dzięki temu cera jest nawilżona i promienna
  • Tworzenie włókiem kolagenowych – odpowiadają one za jędrność i sprężystość skóry

Wypełnianie ust nie musi boleć

Kiedy mówimy o zabiegach medycyny estetycznej, zawsze pojawia się pytanie: Czy będzie bolało? Odpowiedź nie jest i nie może być jednoznaczna, a wszystko dlatego, że każdy pacjent ma inny próg bólu i inaczej odbiera intensywność odczuwania całego zabiegu. Bez obaw! Wystarczy, że porozmawiasz z lekarzem i opowiesz mu o swoich obawach. W przypadku zabiegu wypełniania ust kwasem hialuronowym istnieje wiele opcji zredukowania ewentualnego bólu – od kremów znieczulających, po znieczulenie stomatologiczne.

Efekty zabiegu widać od razu

Zastanawiasz się, czy to prawda, że na efekty zabiegu nie musisz czekać? Tak, efekty wypełniania ust kwasem hialuronowym widoczne są natychmiast! Prawidłowo wykonany zabieg to efekt ujędrnionych i nawilżonych ust bez zmarszczek. Twarz staje się młodsza i bardziej promienna! Efekt, zależnie od indywidualnych predyspozycji, utrzymuje się od 6 miesięcy nawet do dwóch lat, później preparat zostaje metabolizowany przez organizm.

Ceny zabiegów wypełniania ust kwasem hialuronowym są różne

Skąd wynikają te różnice? Jak w większości przypadków, z jakości zabiegu. Internet roi się od ofert powiększania ust na dziwnie niską stawkę – zazwyczaj zabieg wykonywany jest przez osobę nieposiadającą uprawnień, preparatami niewiadomego pochodzenia. Czy ta wątpliwa oszczędność jest warta ryzyka? Niekoniecznie. Zabiegi w profesjonalnych klinikach medycyny estetycznej wahają się od 700 do 1200 zł za 1 ml kwasu hialuronowego, jednak ostateczna cena uzależniona jest też od techniki wykonania zabiegu, jak i samego preparatu.