fbpx

Jak się pozbyć cellulitu?

Cellulit, nazywany też pomarańczową skórką, to zmora wielu kobiet. Powstrzymuje przed wyjściem na basen, założeniem szortów latem i sprawia, że rezygnujemy z wielu aktywności – zupełnie niepotrzebnie! Istnieją sposoby, żeby raz na zawsze rozprawić się z cellulitem! Jak się pozbyć cellulitu? Przeczytasz właśnie w tym artykule – czytaj dalej!

 

Cellulit

Cellulit to zdeformowana tkanka tłuszczowa, która objawia się nierówną i wybrzuszoną skórą, która wyglądem przypomina powierzchnię pomarańczy – stąd nazwa skórka pomarańczowa. Cellulit występuje na częściach kobiecego ciała, gdzie zwykle magazynowany jest tłuszcz, dlatego najczęściej pojawia się na udach, pośladkach czy brzuchu, choć zdarza się, że jest widoczny również na ramionach.

Dieta na cellulit

Nie istnieje dieta cud, która ot tak, pomoże pozbyć się cellulitu. Warto jednak zastosować się do ogólnych zasad zdrowej diety – przede wszystkim ogranicz spożywanie tłuszczu i cukrów. Warto natomiast zastąpić je sezonowymi warzywami i owocami oraz produktami bogatymi w błonnik.

Pij wodę!

Każdego dnia powinnaś wypijać ok. 2-2,5l wody, bez niej, twoja walka z cellulitem nie ma sensu! Postaraj się pić przynajmniej jedną szklankę przed każdym posiłkiem – dzięki temu Twoje ciało znacznie szybciej będzie pozbywać się nadmiaru tłuszczu, a Ty poczujesz się o wiele lepiej!

 

Ćwiczenia na cellulit

Niestety – nic nie robi się „samo”, dlatego jeśli chcesz raz na zawsze pozbyć się cellulitu, musisz dbać o aktywność fizyczną. Ćwicz tak, jak lubisz najbardziej – możesz biegać, uprawiać jogę, czy pilates, ćwiczyć z obciążeniem lub pływać – najważniejsze, być pamiętała o regularności.

Masaże na cellulit

Kosmetycznych hitem ostatnich lat w ramach walki z cellulitem są masaże nazywane „szczotkowaniem na sucho”. Masaż ten polega na masowaniu ciała szczotką o ostrym włosiu, co pobudza krążenie i pomaga dotlenić organizm. Pierwsze efekty regularnego masażu widoczne są już zaledwie po tygodniu – skóra staje się jędrna i bardziej napięta.

Zabiegi na cellulit

Na pomoc w walce z cellulitem rusza również medycyna estetyczna. Istnieje szereg zabiegów, które pomogą Ci skutecznie zwalczyć cellulit i cieszyć się gładką, jędrną skórą przez cały rok. W Metamorfoza Day Spa oferujemy m.in. :