fbpx

Preparat LINERASE otrzymał prestiżową nagrodę Perłę Dermatologii Estetycznej 2016 w kategorii NAJLEPSZY PREPARAT DO BIOSTYMULACJI TKANKOWEJ!

KOLAGEN LINERASE, jest wyrobem medycznym klasy III. Stanowi nową generację heterologicznego kolagenu typu I, w postaci liofilizowanego, wysoce oczyszczonego bez użycia enzymów proteolitycznych proszku. To w chwili obecnej jedyny dostępny na rynku bioaktywny, nieusieciowany atelokolagen typu I w formie śródskórnej iniekji, przeznaczony do regeneracji i odbudowy najdelikatniejszych okolic twarzy i całego ciała. Biomateriał Linerase charakteryzuje się dwukierunkowością działania tzw. podwójnym mechanizmem: z jednej strony stymuluje on obecne w skórze fibroblastów, które również będą syntetyzowały nowe, młode włókna kolagenowe. W ten sposób Linerase tworzyy optymalne warunki do odbudowy i regeneracji skóry.

Wysoki profil bezpieczeństwa i delikatności produktu LINERASE pozwala na jego zastosowanie w każdej, nawet najdelikatniejszej okolicy twarzy, jak i całego ciała. Szczególnie zalecany jest do stosowania w okolicy oczu, ust, dekolcie, szyi, brzucha, powierzchni rąk.

napięcie skóry

rozświetlenie i złagodzenie podrażnień

pogrubienie wiotkiej skóry

wypełnienie drobnych zmarszczek i ubytków skóry

 

ZASTOSOWANIE

LINERASE po przygotowaniu roztworu z proszku posiada formę płynną. Podawany jest śródskórnie w formie mezoterapii.  Jest aplikowany za pomocą cienkiej i bardzo krótkiej igły (4 mm) . Lekarz podaje niewielkie depozyty produktu w odstępach 1-3 cm na całym  obszarze skóry poddanej terapii. Po zabiegu w miejscu podania preparatu wykonywany jest delikatny masaż.

Zabieg LINERASE jest małoinwazyjny i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Przed zabiegiem u osób wrażliwych można zastosować miejscowe znieczulenie odpowiednim kremem. Nie jest to jednak konieczne ponieważ lekarz najczęściej dodaje do preparatu lidokainę (substancję znieczulającą).

PRZECIWWSKAZANIA

  • ciąża, okres karmienia piersią
  • choroby autoimmunologiczne
  • cukrzyca
  • tendencje do powstawania bliznowców
  • aktywne zakażenia okolicy zabiegu
  • choroba nowotworowa

ZOBACZ TEŻ