Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest nazywany „eliksirem młodości” z powodu szerokiego zastosowania w kosmetyce. Kwas ten obecny jest jako naturalny składnik naszej skóry, który z wiekiem produkowany jest w coraz mniejszych ilościach przez co na skutek wiotczenia skóry widoczne staja się zmarszczki. Twarz traci swoją jędrność, objętość- zaczyna opadać, a wszelkie niedoskonałości stają się wyraźniejsze, a kontur twarzy zanika. Obecność kwasu hialuronowego sprawia, że jest ona odpowiednio uwodniona, sprężysta i elastyczna. Poprzez uzupełnienie zasobów naturalnego kwasu hialuronowego w organizmie, zahamowany zostaje rozpad kolagenu przyczyniając się do poprawy wyglądu skóry, dodatkowo także stymuluje produkcję nowego kolagenu. Wypełnianie zmarszczek dokonuje się poprzez iniekcje na odpowiednią głębokość skóry, a różne cząsteczki żelu (jest ich kilka rodzajów) w zależności od głębokości bruzdy lub zmarszczki. Zapewnia to poprawę objętości i jędrności skóry poprzez odpowiednie podnoszenie zwiotczałych tkanek. Takie działanie likwiduje widoczne objawy starzenia. Działanie jest długotrwałe, ale nie permanentne, ponieważ ulega naturalnemu wchłonięciu (biodegradacji).

Doskonale nadaje się do implantacji (powiększanie ust, usuwanie zmarszczek) w formie tzw. wypełniaczy. Jest w pełni bezpieczny, nie powoduje alergii, więc można go stosować bez testów biozgodności.

Do zabiegów używamy wyłącznie sprawdzonych, wysokiej jakości kwasów.

Rozpuszczanie Kwasu hialuronowego

W przypadku niewłaściwie podanego kwasu hialuronowego, nad korekty czy przy jakichkolwiek innych powikłaniach można dokonać rozpuszczenia kwasu hialuronowego za pomocą enzymu – hialuronidazy.

Zabieg polega na podaniu małej ilości hialuronidazy wprost do depozytu (grudki), który powstał po podaniu kwasu hialuronowego.

Zabiegi w tej kategorii:

Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych

Cena : za 1-2 ampułki

Zmarszczki poniżej kącików ust – “linie marionetki”

Cena za 1-2 ampułki

Wolumetria (wypełnienie, uwydatnienie) kości policzkowych

Cena za 2-3 ampułki

Lwia zmarszczka

Cena za 0,5 ampulki

Powiększanie ust

Cena za 1-2 ampułki

Dolina łez

Cena za 1-2 ampułki

Zmarszczki palacza

Cena za 1-2 ampułki

Rozpuszczenie kwasu hialuronowego

– korekta ust

usuwanie „grudek”

Cena  : 450 zł

Koszt zabiegu wyceniany jest indywidualnie w zależności od ilości i rodzaju zużytego preparatu. Cena ampułki od 900 zł do 1500 zł.