OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE – Lifting wampirzy to nowatorska metoda walki ze zmarszczkami, która bazuje na osoczu bogatopłytkowym, preparacie sporządzanym z krwi pacjenta pobranej w pierwszej fazie zabiegu. Na chwilę obecną jest to jeden z najnowocześniejszych i zarazem najskuteczniejszych zabiegów odmładzających medycyny estetycznej, który daje trwałe i widoczne efekty uelastycznienia i wygładzenia naskórka. Już jedna terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego wystarczy, by odmłodzić skórę i poprawić jej jakość.
Czym jest osocze bogatopłytkowe?
Osocze bogatopłytkowe stanowi autologiczny koncentrat złożony z płytek ludzkiej krwi znajdujących się w niewielkiej objętości osocza. Krew potrzebna do sporządzenia takiego preparatu jest pobierana bezpośrednio przed przystąpieniem do zabiegu, a następnie przy pomocy specjalistycznych urządzeń medycznych poddawana specjalnemu przygotowaniu, w trakcie którego dochodzi do wyodrębnienia z niej plazmy bogatopłytkowej (PRP). W ten sposób przyrządzony koncentrat zawiera szereg elementarnych białkowych stymulatorów wzrostu, wydzielanych przez płytki krwi, aby inicjować proces regeneracji tkanek. Dzięki temu, że wszystkie składniki pochodzą z krwi pobranej od pacjenta, nie występuje ryzyko reakcji immunologicznych czy jakichkolwiek objawów nietolerancji.

Czynniki wzrostu znajdujące się w PRP
Czynniki wzrostu zawarte w osoczu bogatopłytkowym biorą udział w fundamentalnych procesach odnowy skóry, aktywując syntezę kolagenu i elastyny, a także wspomagając mechanizmy naprawcze, zapobiegając starzeniu się skóry oraz nadmiernemu wypadaniu włosów.

Biostymulujący mechanizm działania osocza bogatopłytkowego polega przede wszystkim na aktywacji różnych tkanek i komórek ciała poprzez znajdujące się w nim wyżej wymienione czynniki wzrostu. Im więcej stymulatorów wzrostu zawiera koncentrat PRP, tym pacjent może liczyć na lepszy efekt odmłodzenia, ujędrnienia, wygładzenia oraz naprawy skóry.

Wskazania do zabiegu z osoczem bogatopłytkowym
Lifting wampirzy to zabieg, który przez lekarzy medycyny estetycznej jest zalecany w szczególności osobom skarżącym się na złą kondycję skóry oraz włosów. Trzeba jednak podkreślić, że ta innowacyjna metoda służy już nie tylko do walki ze zmarszczkami czy wypadającymi włosami. Terapia ta doskonale sprawdza się również do regeneracji układu chrzęstno-stawowego, dlatego coraz częściej jest propagowana w dziedzinie ortopedii i stomatologii.
Zabiegi z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego są przeznaczone dla wszystkich pacjentów, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, w każdym wieku. Są polecane także jako alternatywa dla wszystkich pacjentów, u których istnieje ryzyko wystąpienia alergii na kwas hialuronowy. Lifting wampirzy jest również polecany osobom poszukującym produktów naturalnych, w pełni biokompatybilnych.

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego znalazły zastosowanie między innymi w:
rewitalizacji naskórka (zwłaszcza dekoltu, szyi oraz okolic oczu),
poprawie napięcia, gęstości oraz ogólnego kolorytu skóry,
korekcji, wypełnianiu fałd oraz w przeciwdziałaniu pojawianiu się zmarszczek,
leczeniu łysienia,
zwalczaniu blizn potrądzikowych,
przyspieszaniu gojenia naskórka po różnego rodzaju zabiegach z użyciem wiązki światła laserowego.

Lifting wampirzy – schemat terapii
Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego jest terapią małoinwazyjną, a cała procedura medyczna na ogół trwa nie więcej niż trzydzieści minut. Lifting jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga hospitalizacji pacjenta.
Po pobraniu krwi oraz przyrządzeniu autologicznego koncentratu PRP, preparat jest następnie podawany w postaci iniekcji aktywowanego osocza. Może zostać wstrzyknięty klasycznie, zgodnie z obowiązującymi klasycznymi technikami mezoterapii bądź zaaplikowany liniowo, wzdłuż zmarszczek i fałd skóry.
Zabieg jest wykonywany jednorazowo, ale w zależności od indywidualnie uwarunkowanych procesów starzenia się naskórka, może być powtarzany po wcześniejszej konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej. Liczbę terapii oraz odstępy czasowe pomiędzy poszczególnymi wstrzyknięciami preparatu PRP ustala specjalista, po przeprowadzeniu wywiadu i poznaniu oczekiwań pacjenta.
Najczęściej zalecanych jest około trzech zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, które można ewentualnie powtórzyć po półrocznej przerwie. Decyzję o powtórzeniu terapii i podejmuje lekarz, który wcześniej ogląda skórę pacjenta i stwierdza, czy jest taka potrzeba.

Jakich efektów się spodziewać?
Spektakularne efekty zabiegu z osoczem bogatopłytkowym są spowodowane w głównej mierze intensywną stymulacją komórek organizmu do regeneracji. Pierwsze widoczne rezultaty terapii można zauważyć zazwyczaj po upływie jednego-dwóch tygodni, ale trzeba zaznaczyć, że rzeczywista przebudowa tkanek rozpoczyna się już po czterdziestu ośmiu godzinach od zakończenia zabiegu z użyciem autologicznego koncentratu PRP.

W następstwie podania osocza bogatopłytkowego, ma miejsce natychmiastowy proces namnażania nowych komórek i stymulacji zupełnie nowych struktur tkankowych. W efekcie skóra staje się wyraźnie lepiej dotleniona, bardziej jędrna i elastyczna, a zmarszczki stają się wygładzone. Na skutek zabiegu dochodzi także do pobudzenia regeneracji cebulek włosowych,
a wraz z tym procesem następuje wyraźna poprawa kondycji włosów.

PRZECIWSKAZANIA :
-choroby skóry,
-nowotwory,
-okres ciąży i karmienia piersią,
-stosowanie niektórych leków (między innymi leków sterydowych oraz preparatów wydłużających czas krwawienia).

* Zabieg poprzedzony konsultacją i analizą badań krwi

* Zabieg wykonywany jest  na certyfikowanych probówkach dopuszczonych do stosowania w medycynie estetycznej

* Przed zabiegiem należy pić dużo wody

* Przez 7 dni przed nie przyjmować leków przeciwbólowych

Zabiegi w tej kategorii:

Twarz

Cena : 700 zł

Twarz, szyja

Cena : 1150 zł

Twarz, szyja, dekolt

Cena : 1750 zł

Okolice oczu

Cena : 300 zł

Szyja

Cena : 700 zł

Skóra głowy

Cena : 700 zł

Usta ( poprawa koloru ust, nawilżenie bez efektu powiększania )

Cena : 300 zł