fbpx

Nazwa masaż lomi lomi oznacza w języku hawajskim m.in. ugniatanie, naciskanie oraz pracę nad wnętrzem i tym, co na zewnątrz. Stwierdzenia te dotyczą oczywiście ludzkiego ciała. W innym znaczeniu lomi lomi to dotyk delikatnej łapy kota. Masaż lomi lomi pozwala na odczucie błogości, relaksu i zadowolenia duszy oraz ciała. Zapewnia odprężenie i zaspokaja potrzebę kontaktu fizycznego. Wykonuje się go dłońmi lub przedramionami. Według tradycji hawajskiej masaż ten wykonywano na kamiennym ołtarzu. Masaż lomi lomi trwa około dwóch godzin.

Ruchy wykonywane przez masażystę podczas masażu lomi lomi muszą być płynne, proste i dobrze dobrane do reakcji ciała. Masażysta musi być cały czas skupiony, aby odpowiednio reagować na sygnały organizmu. Warto zaznaczyć, że masaż lomi lomi jest zawsze dopasowywany indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta, ponieważ istnieją przeciwwskazania do jego wykonania. Pokój, w którym będzie wykonywany masaż, musi być prawidłowo przygotowany. Należy zadbać o odpowiedni nastrój i ocieplenie, ponieważ pacjent jest nago. Jego ciało zakrywa jedynie ręcznik. W kwestii nastroju pacjent może liczyć na relaksacyjną muzykę.

pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej,

pozytywnie wpływa na krążenie krewi i procesy przemiany materii,

poprawia ruchliwość i elastyczność stawów,

powoduje wzrost energii witalnej,

działa pozytywnie na układ krwionośny i limfatyczny.

ZASTOSOWANIE

Masaż hawajski Lomi Lomi niesie ze sobą moc walorów zdrowotnych i pielęgnacyjnych. Przede wszystkim doskonale uspokaja, odpręża, pozwala zapomnieć o całym świecie i wszelkich dręczących sprawach, wyzwala wewnętrzną siłę, stabilizuje równowagę energetyczną i sprawia, że człowiek otwiera się na siebie i innych, zaczyna pozytywnie myśleć i działać. 

Hawajski masaż Lomi Lomi poprawia krążenie oraz przebieg limfy, uelastycznia ciało, a w szczególności zastałe stawy, przyspiesza przemianę materii, a także proces spalania tkanki tłuszczowej

Ten rodzaj masażu jest dobroczynny niemal dla każdego, zwłaszcza jednak jego korzyści docenią osoby zmagające się z lękami, stanami związanymi z depresją, niepokojem, przedłużającym się stresem, itp. Jest on także polecany osobom przepracowanym oraz cierpiącym na bóle pleców, głowy i dolegliwości reumatyczne. Taki zabieg korzystnie wpłynie także na osoby o obniżonej odporności fizycznej ale też psychicznej.

PRZECIWWSKAZANIA

  • urazy tkanek miękkich,
  • ostra zakrzepica żylna,
  • ostry obrzęk płuc,
  • ostra neuropatia,
  • miesiączka,
  • ciąża,
  • zakrzepica żył głębokich,
  • zapalenie naczyń chłonnyc

ZOBACZ TEŻ