fbpx
Tuszowanie siwych włosów dla mężczyzn
Zabieg polega na nałożeniu preparatu odsiwiającego który w naturalny sposób maskuje siwe włosy. Jest idealne rozwiązanie dla mężczyzn, którzy chcą ukryć pierwsze oznaki siwienia. Efekt utrzymuje się na ok 6-8 tyg równomiernie zmywa się z włosów dzięki czemu nie pozostawia nie pożądanych odrostów.
 
Ombre – czyli rozjaśnione końce i ciemne włosy u nasady. Klasyczne ombre zakłada użycie farby do włosów i rozjaśniacza, łączy ciemniejszy kolor i blond na końcówkach Trend na wyraźnie rozjaśnione końcówki został już dawno wyparty przez jego bliskie odmiany, szczególnie sombre.
 
Sombre (soft ombre) to mniej kontrastowa i bardziej subtelna odmiana ombre. Rozjaśniane pasemka zaczynają się też od nasady, dzięki czemu efekt jest dużo bardziej naturalny
Sombre – ta nazwa pochodzi od połączenia dwóch słów: “soft” (ang. delikatny) i “ombre”.
Sombre daje efekt włosów muśniętych słońcem. Tymczasem do wykonania koloryzacji sombre używamy delikatniejszych kosmetyków bez amoniaku.
 

Baleyage – jedna z technik koloryzacji. Polega na nakładaniu pędzelkiem na delikatne cienkie, pasma włosów farby o różnych kolorach od jednego do kilku. Zazwyczaj wykonywany jest odcieniami farby bardzo zbliżonymi do koloru włosów. Koloryzacja ta pozwala uzyskać efekt włosów muśniętych słońcem. Sprawia, że włosy nabierają objętości i blasku .

Air Touch – Pozwala na rozjaśnienie włosów z zachowaniem naturalnej podstawy bez konieczności jej farbowania ani tonowania, bo przejścia pomiędzy naturalnym odcieniem a pojaśnieniami są tak łagodne i niewidoczne. Klientki otrzymują ładnie rozjaśniony włos, bez potrzeby mocnej korekty koloru tonowaniem.

trwałość

dokladne pokrycie siwych włosów/odrostów

szeroka paleta barw

CO TO JEST SOMBRE?

Sombre to świetna metoda na naturalne włosy dla wszystkich kobiet, właśnie dlatego, że delikatnie rozjaśnia włosy nie tworząc kontrastu jak w ombre. W ombre najlepiej wyglądały głównie brunetki, gdyż dla blondynek ombre było za ostre. Ombre uwielbiały też kobiety, które chciały być wyraziste.
Koloryzacja sombre wymaga dobrania odcień jaśniejszych niż naturalne włosy o maksymalnie trzy tony. To znaczy, że brunetka nie osiągnie ładnego efektu w kolorze blond, bo nie będzie wyglądał naturalnie.
Najlepszy efekt sombre dają długie włosy, także włosy średnie nadają się do sombre. Natomiast bardzo krótkie włosy włosy z natury rzeczy odpadają.
Sombre daje większy wizualny efekt objętości włosów. Włosy ombre, ze względu na dużą różnicę kolorów, mogą wyglądać bardziej płasko, a końcówki nawet nienaturalnie sztucznie. Tymczasem sombre to delikatne refleksy. Taki zabieg optycznie dodaje włosom objętości. Efekt sombre nie wymaga poprawek co 6 tygodni tak jak ombre.

PRZECIWWSKAZANIA

  • bardzo zniszczona struktura włosa
  • uczulenie na preparaty farbujące
  • w niektórych przypadkach – ciąża

ZOBACZ TEŻ