fbpx

Masaż Sportowy jest to masaż ręczny, w którym dobór technik wykorzystywanych podczas masażu, dobiera się indywidualnie do zawodnika, biorąc pod uwagę jego predyspozycje, uprawianą dyscyplinę sportową i czas w jakim przygotowuje się do ważnych zawodów. Utarło się przekonanie, że masaż sportowy, to masaż silny. Wiele gabinetów masażu i fizjoterapii oraz ośrodków SPA mają w swojej ofercie ten masaż. Na pytanie, jaki masaż mogą wybrać, żeby był on silny – polecą oni właśnie masaż sportowy. Jest to błędne myślenie i jest to wprowadzanie klienta w błąd!
To, co zawsze tłumaczę moim klientom – każdy masaż można wykonać mocno: i oczywiście, również masaż sportowy, ale i każdy inny: bańką chińską, relaksacyjny, klasyczny, leczniczy, Lomi Lomi, itd. Zależy to od wielu czynników, do których należą m.in. : wiek klienta, płeć, rodzaj aktywności wykonywanej na co dzień, odporności na ból, jak i oczywiście siły i możliwości masażysty.

uniknięcie urazów

rozluznienie i rozciągnięcie mięśni

przyspieszenie krążenia krwi

likwidacja skutków przetrenowania

poprawienie dopływu produktów odżywczych

PRZEBIEG

Masaż Sportowy jest to masaż ręczny, w którym dobór technik wykorzystywanych podczas masażu, dobiera się indywidualnie do zawodnika, biorąc pod uwagę jego predyspozycje, uprawianą dyscyplinę sportową i czas w jakim przygotowuje się do ważnych zawodów. Inaczej będzie masować się zawodnika przygotowującego się do ważnych wydarzeń sportowych, inaczej będzie się go masować w dniu ważnych zawodów, a jeszcze inaczej będzie się z nim pracować na początku czy na końcu sezonu, w tz. okresie przejściowym.

PRZECIWWSKAZANIA

  • wysoka gorączka,
  • ostre i podostre stany zapalne stawów i ścięgien,
  • otwarte rany oraz wylewy krwawe do 3-ciego dnia od urazu,
  • zapalenie żył i zmiany skórne.

ZOBACZ TEŻ