fbpx

Mikrodermabrazja jest jednym z najpopularniejszych sposobów na oczyszczanie skóry. Nie jest to tak zwany zabieg bankietowy, po którym możemy biec na wesele. Skóra potrzebuje kilku dni na regenerację i wymaga dodatkowej pielęgnacji oraz ochrony przed promieniami UV.

 
 

Czym jest mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja sama w sobie jest zabiegiem, który oczyszcza skórę poprzez mechaniczne ścieranie martwego naskórka. Jest kilka rodzajów mikrodermabrazji, ale my skupimy się na diamentowej. Przy zabiegu są wykorzystywane naturalne lub syntetyczne diamenty, które zostały osadzone w głowicy urządzenia.

CEL

Zabieg ten ma za zadanie dogłębnie oczyścić skórę z martwego naskórka. W trakcie zabiegu jest on zasysany do urządzenia. Intensywność tego zabiegu stymuluje skórę do zwiększenia produkcji nowych komórek naskórka. Można go wykonywać na twarzy, szyi, dekolcie oraz plecach.

Zarezerwuj termin na piękne ciało!

DLA KOGO?

Może on zostać wykonany na prawie każdym typie cery. Słowo prawie odgrywa kluczową rolę, ponieważ nie jest on zalecany osobom z cerą naczynkową oraz wrażliwą. W przypadku posiadania cery trądzikowej, a zwłaszcza trądziku różowatego należy w pierwszej kolejności skonsultować się z dermatologiem.

Zabieg fantastycznie sprawdza się w przypadku cery tłustej i łojotokowej oraz w przypadku osób mających problem z zaskórnikami, rozszerzonymi porami, przebarwieniami oraz zrogowaciałym naskórkiem.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?

Przynajmniej 24 godziny przed całym zabiegiem nie należy brać leków takich jak polopiryna i aspiryna oraz nie powinno wykonywać się samodzielnie peelingu.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Trwa on około 20-30 minut. Osoba wykonująca zabieg przesuwa po skórze głowicę, głęboko złuszczając naskórek. Intensywność zabiegu jest zawsze dostosowywana do potrzeb skóry danego klienta. Cała procedura nie jest bolesna i można powtarzać ją nawet co dwa tygodnie.

Największą skuteczność osiągamy dopiero po całej serii zabiegów w zależności od potrzeb skóry. Średnio jest to od 2 do 10 zabiegów. Po zabiegu jest nakładana specjalna maska dostosowana do potrzeb cery.

PO ZABIEGU

Nie należy wystawiać się na promienie UV przez około 2 tygodnie po wykonaniu zabiegu, dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu oraz używać kremow z wysokim filtrem. Zalecane jest, aby dać skórze odpocząć więc nie zaleca się nakładania makijażu przez przynajmniej 24 godziny od wykonania zabiegu. Po wykonaniu zabiegu nie należy korzystać z basenu przez minimum 2 dni.

 

Udostępnij

Obserwuj nas

Najnowsze artykuły

Wybrane dla Ciebie