fbpx

Zabiegi wyszczuplające to jedne z najbardziej pożądanych usług w ofercie kosmetologii i medycyny estetycznej. Każdy wyróżnia się czymś wyjątkowym, daje gwarancję efektu i jest chwalony przez specjalistów. Jak zdecydować się na ten, który będzie najbardziej skuteczny? Oczywiście, przede wszystkim zamiast kierować się wyłącznie informacjami z internetu, warto bezpośrednio zwrócić się do specjalisty. Kosmetolog oceni fachowym okiem indywidualną sytuację oraz najlepszy sposób, aby osiągnąć oczekiwany efekt.

Tymczasem jednak postanowiliśmy przygotować zestawienie 5 najbardziej popularnych i skutecznych zabiegów wyszczuplających – idealnych na sezon letni.

Jedyna, naturalna, nieinwazyjna i skuteczna metoda oddziałująca na lokalne otłuszczenia oporne na dietę i gimnastykę!

Masaż tkanki wykonywany jest przy pomocy specjalnej głowicy, wyposażonej w dwie niezależnie napędzane rolki, które mogą zbliżać się do siebie, obracać z regulowaną prędkością w tych samych lub przeciwnych kierunkach wspomaganych podciśnieniem. Umożliwia to uzyskanie szeregu typów fałdów skóry o różnej głębokości i grubości, dzięki czemu precyzyjnie osiąga się założone cele zabiegu. Działanie tych głowic powoduje zjawisko mechanotransdukcji.

Endermologie™ zapewnia znakomite efekty w przypadku otłuszczeń, które są oporne na działanie diety i gimnastyki. Mechaniczna stymulacja tkanki tłuszczowej prowadzi do ożywienia metabolicznego nieaktywnej tkanki tłuszczowej, uaktywnienia jej metabolizmu i stymulacji uwalniania tłuszczu. Zbita i stwardniała tkanka, która skupia komórki tłuszczowe ulega zmiękczeniu, co pozwala uwolnić i usunąć zlokalizowany i oporny na dietę i gimnastykę tłuszcz. Ponadto fibroblasty stymulują produkcję kolagenu i elastyny, co wzmacnia, napina i tonizuje skórę, a jednocześnie modeluje sylwetkę.

Średnio jeden zabieg trwa 35 minut, najczęściej wykonuje się serię co najmniej sześciu zabiegów.

Jeśli twoim problemem jest uporczywa,oporna na dietę i ćwiczenia tkanka tłuszczowa, zabieg krioliolipolizy pomoże Ci wymodelować sylwetkę i pozbyć się niechcianych fałdek. Głównym celem zabiegu jest ochłodzenie komórek tłuszczowych, aby spowodować ich obumarcie.

Specjalny aplikator zostaje przyłożony do obszaru, z którego chcemy pozbyć się tłuszczyku i zasysa tkankę schładzając ją do temperatury -11st. Zabieg trwa od 20-45 min.w zależności od grubości tkanki tłuszczowej.Zamrożone komórki tłuszczowe stopniowo są eliminowane i wydalane z organizmu, dzięki czemu z tygodnia na tydzień po zabiegu grubość tkanki tłuszczowej maleje .Pierwsze efekty są widoczne po 3 tygodniach. Zabieg,na tej samej okolicy, można powtarzać co 6 tygodni .Podczas jednej sesji tracimy ok.20-30 % komórek tłuszczowych.

Najskuteczniejsza, bezinwazyjna metoda walki z cellulitem, tkanką tłuszczową oraz spadkiem jędrności skóry twarzy i ciała .Działa niezwykle skutecznie, ponieważ wykorzystuje cztery źródła energii jednocześnie.

  1. Laser biostymulujący IR
    – podnosi temperaturę w tkance tłuszczowej (płytkie warstwy skóry), przyspiesza metabolizm, przygotowuje skórę do lepszego przepływu prądu i działania RF na głębsze warstwy skóry
  2. Fale radiowe
    – nieinwazyjna metoda polegająca na przekazywaniu intensywnego ciepła do głębokich warstw skóry, która wpływa na włókna kolagenowe odbudowując je, oraz działa na adipocyty (komórki tłuszczowe) niwelując je z nagromadzonych miejsc
  3. Masaż podciśnieniowy
    – poprawia ukrwienie tkanki tłuszczowej zapewniając zwiększoną dawkę tlenu niezbędnego do spalania tłuszczu i redukcji cellulitu
  4. Masaż mechaniczny
    – ruchome rolki udrażniają układ limfatyczny usprawniając tym samym proces usuwania toksyn z organizmu i przyspieszając procesy metabolizmu.

Już sam masaż ciała rolkami nie tylko mechanicznie rozbija złogi komórek tłuszczowych, ale także pobudza krążenie i układ limfatyczny. Toksyny, które są uwalniane z adipocytów podczas działania fali radiowej są szybko odprowadzane do dużych zbiorników limfy. Bipolarny RF rozbija wiązania trójglicerydowe umożliwiając tym samym równomierne rozłożenie tkanki tłuszczowej i pobudza fibroblasty co wpływa na znaczną poprawę jędrności i elastyczności skóry, zaś promieniowanie podczerwone rozgrzewając tkanki pobudza ich metabolizm dzięki czemu organizm spala również kalorie.Stosowany w urządzeniu bipolarny prąd RF podgrzewa tkankę tłuszczową na głębokości 2 cm, jednocześnie pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, co wpływa na jędrność skóry.Podgrzanie górnej warstwy skóry światłem IR zmniejsza jej opór, a tym samym zwiększa przepływ prądu RF i podgrzanie. Ma to ogromne znaczenie dla redukcji cellulitu. Zassanie fałdu skóry powoduje wyciągnięcie głębiej położonej warstwy tkanki tłuszczowej pomiędzy elektrody.Podciśnienie jest tak dobrane, aby gęstość prądu przepływającego przez zassany fałd skóry była największa w tkance tłuszczowej.

Zalecana seria : 5- 10 zabiegów w odstępie 7-10 dni.

Lipoliza iniekcyjna to zabieg polegający na podaniu w tkanke tłuszczową fosfatydylocholiny, naturalnego składnika z ziaren soi, który wykazuje działanie lipolityczne. W rezultacie komórki ulegają rozpuszczeniu, uwolnione tłuszcze są rozkładane w procesie przemiany materii i wydalane z organizmu. Zabieg dedykowany do usuwanie miejscowej tkanki tłuszczowej, nie polecany osobom z dużą otyłością.

Iniekcje wykonywane są w fałd tłuszczowy cienką igłą. W miejscu wstrzyknięcia pojawia się zaczerwienie, obrzęk oraz niewiekie siniaki. Reakcja ta utrzymuje się do trzech dni po zabiegu. Dolegliwości można zmniejszyć zażywając leki przeciwbólowe oraz przeciwalergiczne.

W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej wystarczą zwykle trzy zabiegi, które należy wykonać w odstępie od 2 do 6 tygodni.

Karboksyterapia, to nowatorski zabieg polegający na precyzyjnym wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Ważną informacją jest, iż podawany dwutlenek węgla jest czystym, medycznym gazem, co gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu.

W momencie iniekcji gaz rozchodzi się równomiernie pod skórą, rozszerza naczynia krwionośne a dzięki temu poprawia odżywienie i dotlenienie tkanek. Podawany dwutlenek węgla stymuluje procesy regeneracji tkankowej, powstają nowe, drobne naczynia krwionośne, więc skóra staje się biologicznie młodsza i silniejsza.

Karboksyterapia pobudza naturalne procesy, które często są uśpione w naszym organizmie, ze względu na starzenie się, nieprawidłowy styl życia, odżywiania, brak aktywności fizycznej. Karboksyterapia wywołuje lekki i krótkotrwały stan zapalny, który uruchamia produkcję kolagenu i elastyny. Proces przebudowy rozpoczyna się zwykle już po pierwszym zabiegu i trwa do kilku tygodni po zakończeniu serii zabiegowej. Włókna kolagenowe obkurczają się, poprawia się mikrokrążenie, dzięki czemu skóra staje się gładsza i bardziej sprężysta.

Udostępnij

Obserwuj nas

Najnowsze artykuły

Wybrane dla Ciebie