fbpx

Nie da się ukryć, że lato 2020 zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim – sezon bikini! Oprócz domowych ćwiczeń wyszczuplających, kremów nawilżających i stylistów jest jeszcze mnóstwo rozwiązań pielęgnacyjno-regeneracyjnych, aby w tym roku nie powiedzieć sobie „no dobra, to za rok”. To nie tylko zabiegi wyszczuplające czy modelowanie sylwetki – to także codzienna rutyna pielęgnacyjna, którą czas najwyższy zacząć stosować.

Jakie są najlepsze zabiegi wyszczuplające?

O tym można napisać książkę, to nie żart. Kosmetologia i medycyna estetyczna odpowiadają na najbardziej popularne potrzeby kobiet (i nie tylko), troszcząc się o ich sylwetkę, wygląd skóry oraz pozbycie się kompleksów. Wyszczuplanie, odmładzanie czy nawilżanie to tylko jedne z nielicznych efektów, jakie dają szeregi zabiegów, poniżej trzy te, które cieszą się szczególnym powodzeniem.

Jedyna, naturalna, nieinwazyjna i skuteczna metoda oddziałująca na lokalne otłuszczenia oporne na dietę i gimnastykę!

Masaż tkanki wykonywany jest przy pomocy specjalnej głowicy, wyposażonej w dwie niezależnie napędzane rolki, które mogą zbliżać się do siebie, obracać z regulowaną prędkością w tych samych lub przeciwnych kierunkach wspomaganych podciśnieniem. Umożliwia to uzyskanie szeregu typów fałdów skóry o różnej głębokości i grubości, dzięki czemu precyzyjnie osiąga się założone cele zabiegu. Działanie tych głowic powoduje zjawisko mechanotransdukcji.

Endermologie™ zapewnia znakomite efekty w przypadku otłuszczeń, które są oporne na działanie diety i gimnastyki. Mechaniczna stymulacja tkanki tłuszczowej prowadzi do ożywienia metabolicznego nieaktywnej tkanki tłuszczowej, uaktywnienia jej metabolizmu i stymulacji uwalniania tłuszczu. Zbita i stwardniała tkanka, która skupia komórki tłuszczowe ulega zmiękczeniu, co pozwala uwolnić i usunąć zlokalizowany i oporny na dietę i gimnastykę tłuszcz. Ponadto fibroblasty stymulują produkcję kolagenu i elastyny, co wzmacnia, napina i tonizuje skórę, a jednocześnie modeluje sylwetkę.

Średnio jeden zabieg trwa 35 minut, najczęściej wykonuje się serię co najmniej sześciu zabiegów.

Zarezerwuj zabieg endermologii w promocyjnej cenie! 

Jeśli twoim problemem jest uporczywa,oporna na dietę i ćwiczenia tkanka tłuszczowa, zabieg krioliolipolizy pomoże Ci wymodelować sylwetkę i pozbyć się niechcianych fałdek. Głównym celem zabiegu jest ochłodzenie komórek tłuszczowych, aby spowodować ich obumarcie.

Specjalny aplikator zostaje przyłożony do obszaru, z którego chcemy pozbyć się tłuszczyku i zasysa tkankę schładzając ją do temperatury -11st. Zabieg trwa od 20-45 min.w zależności od grubości tkanki tłuszczowej.Zamrożone komórki tłuszczowe stopniowo są eliminowane i wydalane z organizmu, dzięki czemu z tygodnia na tydzień po zabiegu grubość tkanki tłuszczowej maleje .Pierwsze efekty są widoczne po 3 tygodniach. Zabieg,na tej samej okolicy, można powtarzać co 6 tygodni .Podczas jednej sesji tracimy ok.20-30 % komórek tłuszczowych.

Najskuteczniejsza, bezinwazyjna metoda walki z cellulitem, tkanką tłuszczową oraz spadkiem jędrności skóry twarzy i ciała .Działa niezwykle skutecznie, ponieważ wykorzystuje cztery źródła energii jednocześnie.

 1. Laser biostymulujący IR
  – podnosi temperaturę w tkance tłuszczowej (płytkie warstwy skóry), przyspiesza metabolizm, przygotowuje skórę do lepszego przepływu prądu i działania RF na głębsze warstwy skóry
 2. Fale radiowe
  – nieinwazyjna metoda polegająca na przekazywaniu intensywnego ciepła do głębokich warstw skóry, która wpływa na włókna kolagenowe odbudowując je, oraz działa na adipocyty (komórki tłuszczowe) niwelując je z nagromadzonych miejsc
 3. Masaż podciśnieniowy
  – poprawia ukrwienie tkanki tłuszczowej zapewniając zwiększoną dawkę tlenu niezbędnego do spalania tłuszczu i redukcji cellulitu
 4. Masaż mechaniczny
  – ruchome rolki udrażniają układ limfatyczny usprawniając tym samym proces usuwania toksyn z organizmu i przyspieszając procesy metabolizmu.

Już sam masaż ciała rolkami nie tylko mechanicznie rozbija złogi komórek tłuszczowych, ale także pobudza krążenie i układ limfatyczny. Toksyny, które są uwalniane z adipocytów podczas działania fali radiowej są szybko odprowadzane do dużych zbiorników limfy. Bipolarny RF rozbija wiązania trójglicerydowe umożliwiając tym samym równomierne rozłożenie tkanki tłuszczowej i pobudza fibroblasty co wpływa na znaczną poprawę jędrności i elastyczności skóry, zaś promieniowanie podczerwone rozgrzewając tkanki pobudza ich metabolizm dzięki czemu organizm spala również kalorie.Stosowany w urządzeniu bipolarny prąd RF podgrzewa tkankę tłuszczową na głębokości 2 cm, jednocześnie pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, co wpływa na jędrność skóry.Podgrzanie górnej warstwy skóry światłem IR zmniejsza jej opór, a tym samym zwiększa przepływ prądu RF i podgrzanie. Ma to ogromne znaczenie dla redukcji cellulitu. Zassanie fałdu skóry powoduje wyciągnięcie głębiej położonej warstwy tkanki tłuszczowej pomiędzy elektrody.Podciśnienie jest tak dobrane, aby gęstość prądu przepływającego przez zassany fałd skóry była największa w tkance tłuszczowej.

Zalecana seria : 5- 10 zabiegów w odstępie 7-10 dni.

Jak chronić się przed słońcem?

Jednym z głównych czynników starzenia się skóry są promienie słoneczne. Jak mówią specialiści w iwos.pl,  „Promieniowanie UVA obecne jest przez cały rok, niezależnie od pogody. Jego natężenie jest takie samo przez cały dzień, przenika przez chmury, szyby okienne i samochodowe. Stanowi ono 95% promieniowania ultrafioletowego docierającego do ziemi.

Promienie UVA są bardzo zdradliwe, ponieważ mogą wniknąć głęboko w skórę, i nie wywołując efektów bólowych mogą uszkodzić komórki. To one przede wszystkim odpowiedzialne są za tworzenie się wolnych rodników, co w długim okresie może prowadzić do zmian w komórkach.”.

Dlatego jednym z największych wyzwań w sezonie letnim jest ochrona skóry przed promieniowaniem słonecznym. Najskuteczniejsze są tutaj oczywiście kremy z filtrem, najlepiej te SPF 50+.

Jaka dieta na lato 2020?

Upały często powodują, że nasz apetyt umyka, a my zamiast po ciepłe, regularne posiłki sięgamy po chłodzące lody lub szybkie, niewielkie przekąski. Doskonałym rozwiązaniem na lato są owoce, w różnej postaci – z mrożonym jogurtem, smoothie albo po prostu w formie sałatki owocowej. Owoce to nie tylko bogate zródło witamin, ale również orzezwienie, którego tak bardzo potrzebujemy podczas gorących dni. Oczywiście, w ich przypadku należy uważać na zawartość cukru i, jak zawsze, pamiętać o umiarze.

Kolejnym szybkim i wygodnym rozwiązaniem są sałatki. Łatwość ich przygotowania i różnorodność składników to zdecydowanie dwa największe plusy jeśli chodzi o sałatki z łososiem, bobem czy mieszanką warzyw. W sezonie letnim również restauracje przygotowują specjalne oferty z lżejszymi posiłkami właśnie na upalne dni.

Udostępnij

Obserwuj nas

Najnowsze artykuły

Wybrane dla Ciebie